У 80-літньому віці майже кожний другий мешканець планети «доживає» до катаракти. Катаракта – переважно старече захворювання, зумовлене віковим помутнінням очного кришталика. Цей процес неминуче супроводжується погіршенням зору, зниженням рівня світловідчуття і т.ін. Після заміни відпрацьованого кришталика на штучний картина знову змінюється на краще. Це особливо помітно, коли операція із заміни кришталика відбулась почергово на обох очах.

У Австралії щодо цього навіть провели статистичний аналіз і дійшли до вельми оптимістичного висновку: за результатами відповідної хірургічної операції безпека дорожнього руху зросла більш ніж на 40 відсотків.

Як відзначають експерти, позитивні зміни можна пояснити як мінімум трьома найважливішими причинами – покращенням гостроти зору та якості нічного бачення, а також підвищенням контрастної чутливості, що дозволяє зручніше орієнтуватись у дорожній обстановці.

Австралійська статистика переконливо доводить необхідність сучасного хірургічного втручання за умов виникнення проблем, викликаних катарактою. Адже йдеться не лише про особисту безпеку конкретних водіїв, але у усіх, хто так або інакше опиниться у полі їхньої діяльності. 

У мережі «Оптика 1.0» накопичено величезний досвід використання ефективних методів боротьби з катарактою. Тут працюють фахівці високого європейського експертного рівня. Усі операції проводяться під керівництвом провідного офтальмохірурга України, доктора медичних наук Михайла Івановича Ковтуна на ультра-сучасному обладнанні з надійною медичною точністю та вражаючою результативністю