Якщо ви плануєте довгу подорож і при цьому користуєтеся контактними лінзами, дана публікація допоможе вам уникнути багатьох можливих несподіванок, пов'язаних з недотриманням зорового режиму. Адже в дорозі або на відпочинку можуть з'явитися різні обставини, що перешкоджають нормальному поводженню з контактними лінзами.

Важливо пам'ятати, що самі по собі контактні лінзи за умови правильного і регулярного використання – це надійний, цілком безпечний і дуже зручний спосіб візуального спілкування з навколишнім світом. Разом з тим далеко не всі користувачі дотримуються правил, передбачених інструкцією з експлуатації. Особливо часто це відбувається в дорозі, далеко від звичайного оточення.

Доцент Університету Алабами (США), доктор технічних наук Ендрю Паккер зазначає, що найчастіше мандрівники вкладаються спати, забуваючи зняти контактні лінзи перед сном. Це один з найбільш типових випадків. Крім того, потрапляючи в малокомфортну обстановку, власники лінз нерідко промивають їх звичайною проточною водопровідною водою, що, безумовно, неприпустимо. Такі процедури знижують якість лінз і збільшують ризик бактеріальних заражень, що згодом відбивається на стані очей.

Доктор Паккер радить: перш ніж вирушати у віддалені мандрівки слід заздалегідь спланувати і догляд за лінзами. Потрібно постаратися передбачити всі не тільки сприятливі, але і обмежувальні варіанти. І, звичайно, краще за все про всяк випадок захопити з собою ще одну пару індивідуальних контактних лінз з додатковим набором засобів по догляду, щоб при необхідності спокійно скористатися цим запасом.

У жаркий сезон багато відпочивальників шукають можливості поплавати у воді. Це може бути не тільки річка, море або океан, але і басейн. У будь-якому випадку перед заходом в водний простір важливо подбати про те, щоб контактні лінзи були видалені. Якщо вже ви пропустили цей момент, то не забудьте виконати гігієнічні дії відразу після купання.

Крім того, в яскравий сонячний день існує ризик активного ультрафіолету. Тому, крім контактних лінз, що затримують УФ-випромінювання, не нехтуйте сонцезахисними окулярами. Відмінною підмогою в таких ситуаціях також можуть виявитися кепки з довгим козирком, що забезпечує щільну тінь для верхньої частини обличчя.

Ну, і наостанок: завжди потрібно мати на увазі – будь-який контакт із забрудненим середовищем загрожує потенційними інфекціями очей. Тримайте свої контактні лінзи в належній чистоті, дотримуйтесь експлуатації – і ваша подорож наповниться яскравими незабутніми враженнями, які не обтяженими жодними «сюрпризами», рекомендує від душі доктор Паккер.