Як показує практика, більшість пацієнтів звертаються за допомогою до офтальмолога лише в тому випадку, коли починають виявлятися явні проблеми із зором. Це очевидна помилка, вважають фахівці, і вказують на важливість регулярного і своєчасного звернення до лікаря. Тим більше, що більшість очних захворювань розвиваються безсимптомно, що ускладнює точну діагностику при великій занедбаності хвороби.

До яких же дій окуліста слід підготуватися, щоб візит до лікаря виявився найбільш вдалим?

Під час профілактичної бесіди лікар, швидше за все, спробує з'ясувати вашу сімейну й особисту історію недуг очей (якщо такі мали місце). Таке опитування необхідне, оскільки дозволяє визначити роль спадкового чинника, що має серйозне значення в забезпеченні нормального, повноцінного зору. Тому заздалегідь підготуйтеся до такого діалогу. Спробуйте в подробицях пригадати, чи доводилося вашим родичам стикатися з труднощами зорового характеру, пов'язаними з прогресуванням будь-якого очного захворювання.

Лікар також напевно захоче дізнатися, чи траплялися у вас травми очей. І якщо таке відбувалося, попросить уточнити дату. Стало бути, і до цієї ситуації слід підготуватися заздалегідь, щоб інформація виявилася повною і достовірною.

Окуліст не забуде перевірити гостроту і глибину зору, синхронність руху очей, реакцію на колірні об'єкти й багато іншого. Він може також дати вам ряд важливих і корисних рекомендацій, які допоможуть до наступного візиту дотримуватися правильного зорового режиму.

Потрібно завжди пам'ятати, що як би дбайливо ми не ставилися до нашого зору, з часом відбуваються неухильні вікові зміни, які змушують нас частіше звертатися за порадою до фахівця.

Важливо також мати на увазі, що зростаючий вплив гаджетів сильно змінює наше повсякденну культуру і неминуче посилює вплив на зір. Це особливо помітно серед жителів цивілізованих країн, зокрема, в США. За наполяганням американського Інституту зору, внаслідок таких змін профілактичні огляди вкрай бажані вже з раннього віку. До 35-40 років ця норма передбачає не менше 2 медичних відвідувань протягом майбутніх 12 місяців.

У міру наближення старості, їх кількість повинна зростати. До 55-65-ти років кратність відвідувань повинна бути узгоджена з лікуючим офтальмологом, а здійснювати огляди необхідно в терміни, строго передбачені лікарем.